![](/_nw/1/s05283638.jpg)
Ніхто не робиться майстром,
не тренуючись у майстерності.
Ян Коменський
Із покоління в покоління передавали і вдосконалювали ремісничі й художні традиції народного кукурудзоплетіння. У наш час народні майстри збагачують їх новими образами й прийомами.
Плетіння поділяють на лозоплетіння, рогозоплетіння , соломоплетіння, кукурудзо- плетіння та інші. В Україні є цілі села на Закарпатті, де основна діяльність населення – це кукурудзоплетіння. У цьому процесі бере участь уся родина. Іграшки із кукурудзи – типові екологічні іграшки.
27 листопада на базі ОНЗ Малнівського НВК відбулося методоб`єднання вчителів трудового навчання. Вчителі Куп`як З.С. ,Воїнська М.Г. провели майстер-клас на тему: «Еко – іграшка». Куп`як З.С. показала презентацію проектів, які можна виготовляти із кукурудзяного листя, розповіла історію з розвитку плетіння з кукурудзи, ознайомила з виховною і освітньою цінністю української народної еко – іграшки у творчій діяльності дітей, продемонструвала відео народної майстрині Київщини Ірини Білай «Кукурудзяний коник». Воїнська М.Г. провела майстер- клас «Лялька з кукурудзяного листя», вчителі разом виготовляли іграшки.
Учасники методоб`єднання з цікавістю і здивуванням розглядали виставку проектів іграшок з кукурудзи.
На завершення гості висловили вдячність за практичні навики з кукурудзоплетіння,нові ідеї та досвід роботи.
Керівник методичного об’єднання вчителів трудового навчання Куп’як З.С. |